Lumecca

Co to jest Lumecca?

LUMECCA to hybrydowy IPL o unikalnych własnościach impulsu szczególnie istotnych w leczeniu zmian naczyniowych i pigmentowych. Po jednym zabiegu pacjenci zauważają znaczne rozjaśnienie skóry.

Jakie zmiany leczy Lumecca?

Już po 1-3 sesjach widoczna jest poprawa w leczeniu:

  • przebarwień posłonecznych i fotostarzeniowych
  • piegów
  • zmian naczyniowych (port wine, telangiektazje, trądzik różowaty)

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Na miesiąc przed rozpoczęciem leczenia należy unikać bezpośredniego, nadmiernego nasłonecznienia lub opalania.

Jakie są odczucia w trakcie i po zabiegu?

W trakcie zabiegu pacjent ma nałożone specjalne okulary chroniące wzrok. Pomimo ich nałożenia może zauważyć błysk światła. Po zabiegu wystąpi lekkie uczucie ciepła i zaczerwienie, które ustępują po około 1 godzinie. W ciągu 24 do 48 godz. po zabiegu może wystąpić ściemnienie zmian pigmentowych. W ciągu następnych dni następuje ich złuszczenie. Zmiany naczyniowe bezpośrednio po zabiegu mogą być bardziej widoczne. Przez kolejne dni zanikają.

Na jakim obszarze można wykonać zabieg?

Lumecca może być stosowana na wszystkich obszarach ciała. Najczęściej zabiegi wykonuje się na: twarzy, szyi, dekolcie, nogach, rękach, ramionach.

Ile zabiegów należy wykonać?

Poprawę można zauważyć już po pierwszej sesji. Ilość zabiegów zależy głownie od stanu zmiany, którą chcemy usunąć

Po jakim czasie jest widoczna poprawa?

Poprawę widać już kilka dni po zabiegu. Po 1 do 2 tygodni skóra będzie miała wyraźnie młodszy wygląd. Poprawę na nogach w przypadku pajączków widać po 2 tygodniach.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Większość pacjentów nie doświadcza żadnych skutków ubocznych. Jakakolwiek reakcja skórna zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu. Skóra jest wrażliwa na światło słoneczne zaraz po leczeniu. Zaleca się unikanie bezpośredniego światła słonecznego i opalania.