Fractora

Co to jest Fractora™?

Fractora jest to zabieg frakcyjny wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Redukuje zmarszczki, spowolnia efekty starzenia i przywraca skórze jej młodzieńczy wygląd. Fractora pozwala wyglądać i czuć się młodziej.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegowi?

Fractorę można stosować na wszystkich obszarach na twarzy i ciele. Tam gdzie występują zmarszczki, przebarwienia, trądzik lub blizny. Najczęściej zabieg wykonuje się na: dolnej i górnej powiece, tzw. liniach uśmiechu, czole, policzkach, ustach i szyi.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

W zależności od zmian, które należy wyleczyć. Można spodziewać się 1-3 zabiegów.

Jak szybko będą widoczne efekty?

Rezultaty widoczne są zazwyczaj po dwóch tygodniach od zabiegu, jednak poprawa następuje jeszcze przez 3-6 miesiący po zakończeniu leczenia.

Dlaczego zabieg frakcyjny Fractora™ jest korzystny?

Zastosowanie we Fractorze frakcyjnego prądu RF jest klinicznie sprawdzoną metodą odmładzania skóry. Zabieg zapewnia widoczną poprawę a przy tym jest minimalnie inwazyjny. Czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Często jest możliwy natychmiastowy powrót do codziennych zajęć.

Jak działa frakcyjny prąd Rf?

Prąd RF punktowo, w kontrolowany sposób nagrzewa głębokie warstwy skóry stymulując jej regenerację, z minimalnym uszkodzeniem naskórka. Następuje poprawa jędrności skóry, spłycenie zmarszczek, skóra staje się bardziej promienna.

Czy Fractora™ może być stosowana w połączeniu z innymi zabiegami?

Tak Fractora mogą być stosowana z innymi zabiegami podczas tej samej sesji lub kilka dni po innych zabiegach. Fractora może być częścią zabiegu FracTotal pozwalającym usunąć bardziej rozległe zmiany skóry.

Kiedy po zabiegu można stosować makijaż?

Makijaż można stosować 1 do 2 dni po zabiegu. Pacjenci powinni spodziewać się mikro uszkodzeń kilka dni po zabiegu i lekkiego zaczerwienienia maksymalnie 1 tydzień po zabiegu w zależności od leczonych zmian.

Jak należy postępować po zabiegu?

Pacjenci powinni nawilżać leczony obszar i unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Zaleca się, aby pacjenci na co dzień stosowali dobry filtr o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej.