Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest to naturalna toksyna działająca na połączenia nerwowo – mięśniowe. Poprzez zablokowanie tych połączeń nie dochodzi do skurczów porażonego mięśnia. Toksynę botulinową stosuje się w medycynie już od przeszło pół wieku w leczeniu zeza, chorób neurologicznych czy też nadmiernej potliwości. W medycynie estetycznej efekt porażenia mięśniowego wykorzystujemy w celu rozluźnienia mięśni powodujących zmarszczki na twarzy co powoduje ich spłycenie, rozluźnienie skóry oraz nadanie jej młodszego, ale naturalnego wyglądu.

Dowiedz się więcej

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Odpowiada on za utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia tkanek nadając jej jędrność i sprężystość. Jednak z wiekiem jego ilość w naszym ciele spada, co może prowadzić do pojawiania się bruzd, zmarszczek i ogólnego wrażanie postarzenia się skóry. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte w odpowiednich ilościach oraz w odpowiednich miejscach powoduje wypełnienie bruzd, uwydatnienie konturów twarzy, zwiększenie jej napięcia, ale i elastyczności. Dzięki temu skóra uzyskuje efekt odmłodzenia oraz wygładzenia i wymodelowania zmarszczek.

Dowiedz się więcej

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii polega na wielokrotnym nakłuciu powierzchownej warstwy skóry drobnymi igłami, które wprowadzają w nią odpowiednie ilości specjalnego preparatu. Preparaty te składają się z kwasu hialuronowego, który odpowiada za odbudowę i odnowienie skóry oraz dodatkowych składników takich jak witaminy i mikroelementy, które odżywiają skórę i pozwalają na dłuższe utrzymanie efektu odnowy. Sam zabieg jest bardzo mało bolesny. Efekty widać natychmiastowo, co widzimy w postaci rozświetlenia, odżywienia i zlikwidowania najbardziej widocznych objawów przemęczenia skóry.

Dowiedz się więcej

Nici rewitalizujące

Zabiegi z wykorzystaniem nici rewitalizujących mają podwójny efekt działania. Z jednej strony fizycznie podciągają, wypełniają oraz sprawiają wrażenie napięcia i liftingu. Drugi rodzaj działania polega na stymulacji komórek do syntezy nowego kolagenu. Dzięki temu efekty są długotrwałe i utrzymują się przez kilka miesięcy. Nici wykonane są z polidioksanonu, który stopniowo wchłania się. Dlatego przeprowadzony zabieg oddziałuje na skórę przez dłuższy okres. Po jego wykonaniu efekt widoczny jest jako regeneracyjny, rewitalizacyjny oraz liftingujący.

Dowiedz się więcej

Lipoliza

Polega na wprowadzeniu do tkanek substancji działających na tkankę tłuszczową i prowadzących do jej rozkładu oraz przyspieszają ich metabolizm. Preparat powoduje rozpadanie się tłuszczy do substancji wychwytywanych przez krwiobieg i wykorzystywanych w procesach tkankowych. Dzięki wprowadzaniu do konkretnych partii ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej możemy uzyskać efekt zmniejszenia jej objętości. Daje to efekt nie tylko optycznego zmniejszenia wymiarów danego obszaru, ale również poprawy mikrokrążenia, zwiększenia regeneracji oraz polepszenia odżywienia tkanek danego obszaru.

Dowiedz się więcej

Usuwanie efektów starzenia – Fractora

Fractora jest to zabieg frakcyjny wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Redukuje zmarszczki, spowolnia efekty starzenia i przywraca skórze jej młodzieńczy wygląd. Fractora pozwala wyglądać i czuć się młodziej. Fractorę można stosować na wszystkich obszarach na twarzy i ciele. Tam gdzie występują zmarszczki, przebarwienia, trądzik lub blizny. Najczęściej zabieg wykonuje się na: dolnej i górnej powiece, tzw. liniach uśmiechu, czole, policzkach, ustach i szyi.

Dowiedz się więcej

Usuwanie przebarwień skóry – Lumecca

LUMECCA to hybrydowy IPL o unikalnych własnościach impulsu szczególnie istotnych w leczeniu zmian naczyniowych i pigmentowych. Po jednym zabiegu pacjenci zauważają znaczne rozjaśnienie skóry. Już po 1-3 sesjach widoczna jest poprawa w leczeniu: przebarwień posłonecznych i fotostarzeniowych, piegów, zmian naczyniowych (port wine, telangiektazje, trądzik różowaty).

Dowiedz się więcej

Usuwanie defektów naczyniowych, pajączków – Vasculaze

Vasculaze leczy szerokie spektrum problemów naczyniowych na twarzy i nogach. Vasculaze jest laserem przeznaczonym do leczenia naczyń krwionośnych. Ma specjalnie zaprojektowaną głowicę, która wysyła impulsy światła powodujące zanikanie naczyń.

Dowiedz się więcej

Modelowanie sylwetki – Liposukcja laserowa

Naszą podstawową specjalnością w zakresie medycyny estetycznej są zabiegi, których celem jest modelowanie sylwetki. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejszą, przedstawioną tu krótko technikę laserową LipoLife 3G. Dysponujemy zestawem do liposukcji laserowej z jednoczesnym systemem znieczulającym, ssakiem i światłowodem radialnym emitującym wiązkę lasera o długości 1470 nm. Ta długość fali światła lasera pozwala na zachowanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych, wykorzystywanych w autotransplantacji kosmetycznej – modelowaniu.

Dowiedz się więcej

Medycyna estetyczna – Profhilo

Zabieg profhilo polega na wstrzyknięciu preparatu złożonego z kwasu hialuronowego oraz substancji zapewniających długotrwały efekt. Jest to nowość w świecie medycyny estetycznej, która zapewnia efekt stopniowego oraz długotrwałego uwalniania substancji czynnych.

Dowiedz się więcej

Medycyna estetyczna – Osocze bogatopłytkowe

Preparat wykorzystywany do produkcji osocza bogatopłykowego pochodzi z krwi pacjenta. Po je pobraniu wstawiamy ją do wirówki, dzięki czemu możemy wyizolować trombocyty. Powstaje wówczas preparat zawierający znacznie większe ich stężenie niż w krwioobiegu. Taki preparat podajemy do wybranego miejsca.

Dowiedz się więcej