Medycyna estetyczna – Toksyna botulinowa

  • Co to?

Toksyna botulinowa jest to naturalna toksyna działająca na połączenia nerwowo – mięśniowe. Poprzez zablokowanie tych połączeń nie dochodzi do skurczów porażonego mięśnia. Toksynę botulinową stosuje się w medycynie już od przeszło pół wieku w leczeniu zeza, chorób neurologicznych czy też nadmiernej potliwości.

W medycynie estetycznej efekt porażenia mięśniowego wykorzystujemy w celu rozluźnienia mięśni powodujących zmarszczki na twarzy co powoduje ich spłycenie, rozluźnienie skóry oraz nadanie jej młodszego, ale naturalnego wyglądu.

  • Rodzaje zabiegów:

Toksynę botulinową możemy podawać w wiele miejsc, a w każdym z nich jej efekt działania będzie powodował inny efekt estetyczny.

Zmarszczki poziome czoła

Wygładzanie zmarszczek widocznych od paru milimetrów nad poziomem brwi po szczyt czoła.

Lwia zmarszczka

Niwelowanie pionowej bruzdy lub kilku mniejszych bruzd pomiędzy brwiami.

Kurze łapki

Pomniejszanie jednych z pierwszych zmarszczek pojawiających się już u osób młodych. Pojawiają w postaci bruzd o różnej głębokości odchodzących promieniście od zewnętrznego kąta oka.

Zmarszczki królicze

Wygładzanie zmarszczek widocznych jako bruzdy w okolicy grzbietu nosa.

Zmarszczki palacza

Usuwanie zagłębień skóry okolic ust. Jest to często wynik wieloletniego palenia wyrobów tytoniowych, ale nie tylko.

Broda brukowana

Niwelowanie efektu pomarszczonej brody powstałej na skutek procesów starzenia się skóry, utraty jej jędrności oraz nawilżenia.

Zmarszczki na szyi

Pomniejszanie zmarszczek pojawiających się na każdym odcinku szyi i mających różne postaci – od pionowych poprzez skośne do poziomych bruzd i zagłębień.

Leczenie bruksizmu

Polega na zmniejszeniu intensywności pracy poszczególnych mięśni poprzez wstrzyknięcie preparatu w odpowiednie miejsca twarzy. Dzięki temu ustaje efekt zgrzytania zębami.       

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

Zmniejszenie ruchliwości warg podczas procesu uśmiechania się powoduje uzyskanie efektu estetycznego uśmiechu bez okazywania podczas nich linii dziąseł.

Leczenie nadpotliwości

Zahamowanie nadmiernego wydzielania potu poprzez porażenie mięśni, które są za nie odpowiedzialne. Dzięki nakłuciu w kilku miejscach danego regionu potliwości podajemy toksynę botulinową w pożądane miejsce co pozwala nam uzyskać odpowiedni efekt.

  • Efekty działania:

Efekt takiego zabiegu będzie w pełni widoczny po około 7-14 dniach i będzie widoczny do pół roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz od ilości podanego podczas niego preparatu.

Galeria

Video