Medycyna estetyczna – Lipoliza

  • Co to?

Polega na wprowadzeniu do tkanek substancji działających na tkankę tłuszczową i prowadzących do jej rozkładu oraz przyspieszają ich metabolizm. Preparat powoduje rozpadanie się tłuszczy do substancji wychwytywanych przez krwiobieg i wykorzystywanych w procesach tkankowych.

Dzięki wprowadzaniu do konkretnych partii ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej możemy uzyskać efekt zmniejszenia jej objętości. Daje to efekt nie tylko optycznego zmniejszenia wymiarów danego obszaru, ale również poprawy mikrokrążenia, zwiększenia regeneracji oraz polepszenia odżywienia tkanek danego obszaru.

  • Rodzaje zabiegów:

Efekt zabiegu zależy w głównej mierze od jego miejsca oraz ilości użytego preparatu. Oczywiście ilość preparatu dobieramy w zależności od oczekiwanego efektu oraz od ilości tkanki tłuszczowej danego obszaru przed zabiegiem.

Lipoliza brzucha

Zabieg na obszar tak zwanej „oponki” oraz miejsc okolic powłok brzusznych pozwala na zmniejszenie jego obwodu.

Lipoliza pośladków

Rozkład tkanki tłuszczowej okolicy pośladków oraz okolicy bezpośrednio poniżej ich linii dla osób mających problemy z nadmiernym odkładaniem się tłuszczu tej okolicy.

Lipoliza bioder

Zabieg pomagający pozbyć się tak zwanych „boczków” i uwydatniający linię talii, która w ogólnym wyglądzie daje efekt wymodelowania całej postury oraz sylwetki.

Lipoliza okolicy podbródka

Dzięki oddziaływaniu na tę okolicę możemy uzyskać efekt wymodelowania linii brody oraz uwydatnienia żuchwy.

Lipoliza ramion

Rozkład tłuszczu w tkankach okolic ramion pomagający na odzyskanie przez nie swojej kształtności oraz elastyczności.

Lipoliza okolicy karku

Zabieg skutkujący zlikwidowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej osobom mającym problem z jej nadmiarem w tych okolicach.

 

  • Efekty działania:

Bezpośrednio po zabiegu może występować miejscowy obrzęk oraz drobne krwiaki. Pełny efekt możemy zaobserwować już po około tygodniu, kiedy to zachodzi pełny rozkład nadmiaru tłuszczu w okolicznych tkankach oraz znikają miejscowe obrzęki. Efekt zależny jest w głównej mierze od stylu życia oraz diety pacjenta po zabiegu i kwestią bardzo indywidualną.

 

Galeria

Video