Medycyna estetyczna – Kwas hialuronowy

  • Co to?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Odpowiada on za utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia tkanek nadając jej jędrność i sprężystość. Jednak z wiekiem jego ilość w naszym ciele spada, co może prowadzić do pojawiania się bruzd, zmarszczek i ogólnego wrażanie postarzenia się skóry.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte w odpowiednich ilościach oraz w odpowiednich miejscach powoduje wypełnienie bruzd, uwydatnienie konturów twarzy, zwiększenie jej napięcia, ale i elastyczności. Dzięki temu skóra uzyskuje efekt odmłodzenia oraz wygładzenia i wymodelowania zmarszczek.

  • Rodzaje zabiegów:

Kwas hialuronowy możemy podawać w różne miejsca oraz można podawać różną ilość preparatu co dawać będzie odmienne efekty estetyczne.

Wolumetria twarzy

Przywraca odpowiedni owal twarzy oraz poprawia gęstość i jędrność skóry.

Wypełnianie bruzd

Uzupełnianie ubytków tkanki podskórnej, która w ciągu naszego życia ulega stopniowemu zanikowi. Dzięki temu zabiegowi możemy wypełnić te bruzdy co daje efekt odmłodzenia twarzy.

Wypełnianie linii marionetki

Podawanie preparatów z kwasem hialuronowym w okolice kącików ust, co powoduje ich uniesienie oraz wypełnienie bruzd. Pozwala to na poprawę ogólnego wyglądu twarzy oraz zniesieniu wyglądu postarzenia.

Modelowanie policzków

Przywrócenie twarzy utraconej objętości za pomocą iniekcji w okolice policzków z podaniem preparatów z kwasem hialuronowym.

Modelowanie ust

Poprawa wyglądu okolicy ust poprzez uzupełnienie bruzd oraz wymodelowaniu ich konturu preparatami z kwasem hialuronowym.

  • Efekty działania:

Efekt takiego zabiegu będzie w pełni widoczny po około 7-14 dniach i będzie widoczny do  pół roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz od ilości podanego podczas niego preparatu.

Galeria

Video