Leczenie żylaków parą wodną (metoda SVS – Steam Vein Sclerosis)

Usuwanie żylaków za pomocą pary wodnej polega na wprowadzeniu małych jej objętości bezpośrednio do wnętrza żylaków kończyn dolnych, co powoduje obkurczenie i stopniowy trwały ich zanik. Jest to metoda bezpieczna, bez ryzyka powstawania przebarwień i blizn, można ją stosować nawet w lecie, przy znieczuleniu lokalnym, co oznacza, że pacjent zaraz po zabiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Dowiedz się więcej

Laserowe usuwanie żylaków (ELVeS)

Jak działa ELVeS™. Po miejscowym znieczuleniu, do żyły wprowadzana jest cienka igła, przez którą wsuwany jest światłowód 220 cm. Przy większych odgałęzieniach żylakowatych zalecane jest podanie znieczulenia lokalnego. Moc lasera dobierana jest w zależności od średnicy żyły. Następnie igła jest wycofywana i procedura jest powtarzana wzdłuż całego naczynia.

Dowiedz się więcej

Laserowe zabiegi proktologiczne

W naszej przychodni, za pomocą lasera naczyniowego leczymy hemoroidy. Metodą bezdotykową, wykonuje się fotokoagulację u podstawy zmiany naczyniowej, co powoduje martwicę guzka. Gdy choroba jest bardziej zaawansowana (III i IV stopień), posługując się laserem, można odparować zewnętrzne części hemoroidów pozostające poza odbytem (waporyzacja).

Dowiedz się więcej